ЗНО-2019: предмети для вступу на базі 11 класів

Поділитися!

перелік конкурсних предметів, необхідних для вступу у 2019 році на кожну спеціальність.
 

зЗ 5 лютого 2019 р. в СЗШ № 224 учні 11 класів розпочнуть реєстрацію на Зовнішнє незалежне оцінювання і часу на те, аби визначитися з бажаною професією усе менше й менше. То які ж дисципліни обрати для тестування?

Щодо першого предмета ЗНО жодних сумнівів немає – українська мова і література, адже це обов’язкова конкурсна дисципліна для будь-якої спеціальності та галузі знань в Україні. Однак, кожен учасник тестування у 2019 році матиме змогу скласти незалежне оцінювання щонайбільше з 4 навчальних предметів. З яких лише 3 потрібно буде надати приймальній комісії для участі у конкурсному відборі на навчання у виші.

Цьогоріч до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України було внесено зміни. Тепер Додаток 4 регламентує конкурсні предмети, творчі заліки та творчі конкурси для вступу, залежно від галузі та спеціалізації, обраної абітурієнтом. Тож, щодо другого та третього предмета, то їх можна обрати, спираючись на офіційну документацію.

Публікуємо офіційний список конкурсних предметів для вступу до українських вишів за напрямками знань для здобуття освітнього ступеня бакалавра.


Повний перелік конкурсних предметів для кожної спеціальності

Нагадаємо, у 2019 році ЗНО проводитиметься з української мови та літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та однієї з іноземних мов (за вибором): англійської, німецької, французької або іспанської.

Для контрактних конкурсних позицій перелік предметів, необхідних для вступу, визначається закладом вищої освіти, так само як і  творчі заліки чи творчі конкурси. Однак, навіть для тих, хто навчатиметься на контрактній основі, обов’язковим предметом буде українська мова і література. Другим конкурсним предметом може стати математика, історія України, іноземна мова або біологія (за вибором вишу). Третій конкурсний предмет обирається з переліку предметів, з яких проводиться ЗНО (заклад вищої освіти може передбачити право вступника на вибір з двох предметів).

Під час вступу прийматимуться сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років. Виключення становить лише сертифікаційна документація з іноземної мови. Себто, якщо конкурсним предметом визначено англійську, французьку, німецьку чи іспанську мову, то абітурієнт зможе подати сертифікати, отримані у 2018 або у 2019 році.

Опубліковані  програми ЗНО на цей навчальний рік. Майбутні абітурієнти вже проводять за ними підготовку до тестування.

За матеріалами Освіта.ua: http://osvita.ua