Про заходи з безпеки життєдіяльності учасників ІІ і ІІІ етапів предметних олімпіад

Поділитися!

Незабаром розпочнеться ІІ етап учнівських  предметних олімпіад.  Для супроводу команд учасників з кожного із заявлених предметів визначено учителя,  який супроводжуватися учнів і буде неодмінно присутній під час проведення олімпіади.  Він відповідатиме за життя і здоров’я дітей на шляху до локації олімпіади,  під час перебування там дитини та на зворотньому шляху до школи.  Після прибуття дітей з місця локації до школи відповідальність за життя і здоров’я дітей несуть батьки.  Учитель забезпечує повідомлення батьків про прибуття дітей назад до школи. 

Для попередження небезпечних ситуацій учителя-керівнику команди необхідно:

– чітко повідомити маршрут до місця призначення ;

– провести з учнями цільовий інструктаж до початку поїздки з реєстрацією у журналі інструктажів. 

КЕРІВНИКИ І УЧНІ мають знати наступні правила : 

Починати рух  тільки за вказівкою учителя-керівника команди (далі – керівника).

Пересування по місту має відбуватися тільки по пішохідних тротуарах, пішохідних доріжках.

Рух через дорогу можна здійснювати тільки на пішохідних переходах, зокрема підземних і наземних. 

Не можна виходити за зону видимості  керівника.

У разі потреби користування міським транспортом під час пішохідного руху навчальної екскурсії, поводитися в транспорті слід спокійно. Виходити та заходити в транспорт – за вказівкою керівника. При перебуванні в транспорті сидіти або стояти в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень.

Чекати на транспортний засіб група учнів повинна на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, а якщо вони відсутні – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.

На трамвайних зупинках, необладнаних посадковими майданчиками, пішоходам можна виходити на проїжджу частину лише з боку дверей і тільки після зупинки транспортного засобу. 

Перебуваючи в транспорті, категорично заборонено під час руху відвертати увагу водія від керування транспортним засобом та заважати йому в цьому; відчиняти двері транспортного засобу, не переконавшись, що він зупинився біля тротуару, посадкового майданчика, краю проїжджої частини, на узбіччі; перешкоджати зачиненню дверей та використовувати для їзди підніжки, виступи транспортних засобів; пересуватися по салону автотранспорту під час його руху, висовуватись у вікна чи люки, викидати сміття у вікна, люки.

По прибутті до місця призначення керівнику необхідно  провести перевірку наявності учнів.

Учням заборонено без дозволу керівника залишати групу, добираючись додому. Рух додому здійснювати за  маршрутом, дотримуючись Правил дорожнього руху. 

У разі виникнення аварійної ситуації, слід негайно повідомити керівника команди.

В разі  ДТП на дорозі, свідком або учасником якої ви стали, потрібно:

· негайно повідомити класного керівника, адміністрацію школи;

· за телефоним або мобільним зв’язком повідомити в службу екстреної допомоги, якщо цього не може зробити  учитель-керівник команди(102 – поліція, 103 – швидка медична допомога);

· якщо ДТП трапилося на дорозі, слід переміститися в безпечне місце й чекати на вказівку керівника;

· якщо ДТП трапилося під час перевезення в транспорті, потрібно залишатися на місці, не панікувати, не метушитися, а чітко виконувати вказівки дорослих.

Розроблено відповідно до Положення «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563, «Правил дорожнього руху України», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.201 № 1306.