Сторінка соціального педагога

Поділитися!

Дмитрієва Алла Іванівна

Закінчила  Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст “Соціальне забезпечення”. Професійна кваліфікація: фахівець з соціальної допомоги; соціальний інспектор. соціальне  забезпечення.

Графік роботи соціального педагога

Понеділок: 9.00-17.00
Вівторок: 9.00-16.00
Середа: вихідний
Четвер: Методичний день
П’ятниця: 9.00-16.00

                                                       Кабінет 118 

                                               Консультації для батьків та учнів

Понеділок, п’ятниця:

1000 – 1200

Вівторок:

1500- 1600

Офіційно професія «соціальний педагог» з’явилася в нашій країні порівняно нещодавно.І суспільство ще не зовсім знає чи розуміє, хто такий соціальний педагог. Найчастіше соціального педагога плутають або із соціальним працівником, або з практичним психологом. Без сумніву, ці фахи пов’язані між собою, адже серед академічних дисциплін соціальна педагогіка посідає проміжне місце між психологією та соціологією, поєднуючи в собі певні риси однієї й іншої. Проте,якщо соціальний працівник у рамках роботи в якійсь із соціальних служб допомагає малозабезпеченим і малозахищеним прошаркам населення вирішувати соціальні проблеми – наприклад, отримати певний вид матеріальної допомоги тощо, то соціальний педагог насамперед виховує вміння не падати духом, навчає самостійно знаходити вихід зі складної ситуації, формує людину, особливо молодого віку, як особистість, здатну впоратися з психологічними та соціальними негараздами.
Професійна діяльність соціального педагога має ряд особливостей. Суть її полягає в тому, що на відміну від учителя чи соціального працівника, соціальний педагог має справу у своїй професійній діяльності з дитиною та підлітком у процесі їхнього розвитку, соціального становлення.
Слід зазначити, що практичний психолог і соціальний педагог є фахівцями, які не можуть бути взаємозамінюваними. У кожного з них відповідно до фаху своя методологія роботи, інструментарій, напрями та зміст діяльності, що відповідають їх функціональним обов’язкам.Психолог більше зорієнтований на внутрішній світ дитини, натомість соціальний педагог обов’язково намагатиметься допомогти соціалізуватися, тобто самореалізуватися, не випадаючи за межі суспільства, знайти своє місце в ньому і водночас бути корисним для інших.
Діяльність соціального педагога в закладах освіти передбачає створення умов для успішної соціалізації та адаптації дитини, як процесу набуття нею соціальної компетентності, формування і ствердження її як особистості, входження в активне громадське життя.Соціальний педагог – ключова фігура в закладі освіти,яка покликана об’єднати зусилля родини, школи, громадськості, для надання допомоги дитині. Тому слід зазначити, що робота соціального педагога за будь-яким напрямком стає більш ефективною завдяки співпраці з психологом, педагогічним колективом, батьками, адміністрацією навчального закладу та спеціалістами з різних соціальних служб, правових, медичних установ тощо.

Пам’ятка «Як займатися особистісним саморозвитком»

1. Проявляй у всьому неухильну наполегливість.

2. Спробуй проаналізувати: на що ти переважно витрачаєш свій вільний час?

3. Формуй і тренуй в собі якості культури розумової праці.

4. Коли берешся за будь-яку справу, подумай: який результат повинен отримати.

5. Старайся наперед оцінювати свої можливості.

6. Навчися своїм примхам відповідати чітко і коротко – «ні».

7. Вчися не тільки виробляти свою думку, а й виказувати її.

8. Старайся самостійно виконувати завдання, що стосуються твого власного життя.

9. Не бійся помилок, просто їх треба своєчасно виправляти.

10. Чесно визнавай неправоту, пам’ятай що впертість – самозахист слабкої людини.

День «Нуль дискримінації» 2016 – це можливість об’єднатися проти дискримінації та відзначити право кожного жити з гідністю повноцінним і продуктивним життям

День «Нуль дискримінації» вперше широко відзначили 1 березня 2014 року під егідою Об’єднаної програми ООН з ВІЛ / СНІДу (ЮНЕЙДС). Глобальна кампанія «Нуль дискримінації» спрямована на забезпечення права на гідне життя всіх людей, незалежно від їхньої расової приналежності, релігійних переконань, національності, сексуальної орієнтації та віку.

За словами виконавчого директора ЮНЕЙДС Мішеля Сідібе, існує багато способів протидії дискримінації та заохочення терпимості та співчуття. Можна відкрито висловлюватися, коли хтось неправий, надавати підтримку людям, які зазнали дискримінації.

Як символ кампанії використовується зображення метелика, який уособлював зміни на краще.

Кожна людина має різноманітний набір талантів і навичок, які можуть збагатити суспільство в цілому та зміцнити спільноти. Підтримка і прийняття різноманітності в усіх її формах посилює соціальну згуртованість і приносить переваги.

Стать, національність, вік, інвалідність, етнічне походження, сексуальна орієнтація, релігія, мова чи будь-яка інша ознака не повинні бути причиною для дискримінації.

Об’єднавши наші серця і голоси, окремих громадян, спільноти і суспільства, ми можемо змінити світ. День «Нуль дискримінації» – це можливість підкреслити, як кожен може бути частиною змін і бути собою.

Кожен може підтримати і взяти участь в кампанії цього року через Facebook-сторінку. Будь-хто може поділитися власною інтерпретацією нуля дискримінації, показуючи підтримку шляхом розшарювання фото і малюнків метеликів або розміщуючи зображення та фотографії з хештегом #zerodiscrimination.

На День «Нуль дискримінації» 2016 відсвяткуйте індивідуальність і неповторність. Прийміть різноманіття, яке існує навколо нас, зрозумійте і прийміть відмінності людей, мисліть широко, поважайте і підтримуйте один одного.