1-Б “Інтелект України – 2017”

Поділитися!

             

Основні правила проекту:

 • дитина може бути успішною і має бути успішною у школі;
 • дитині має бути цікаво на уроках;
 • дитині має бути комфортно в класі.

     

 Класний керівник:

 Берегова Світлана Іванівна 

Наш девіз: 

У нас немає « ТИ» ,
У нас немає «Я» .
Ми – єдиний клас,
Ми – одна сім’я!  

               

“Інтелект України” – це науково-педагогічний проект 2017 року. Метою проекту є ідентифікація та підготовка обдарованих дітей та молоді, майбутньої інтелектуальної еліти України.

Програма розроблялася провідними ученими з Харкова на чолі з доктором педагогічних наук Гавриш І.В. таким чином, щоб врахувати вікові особливості учнів, не лише зберегти, а й збільшити їх інтерес до навчання. Велика увага приділяється творчості та доведенню власної думки кожної дитини.

Діти не ходять до школи з великою купою підручників. Вони мають робочі зошити, в яких пишуть та читають. Зошити оновлюються щомісячно. Матеріал викладається у доступній для сприймання дітьми формі відео та наочних матеріалів, та запам`ятовується легше у порівнянні з іншими системами.

На прикладі одного об`єкта вивчаються декілька предметів. Для прикладу, якщо на уроці “Читання” діти вивчали оповідання про соловейка, то на уроці “Я і Україна” вони дізнаються про класову та видову приналежність цього птаха, спосіб життя, проглядають відео фрагмент з соловейком, чують його спів. 

Шановні батьки!

224 школа м. Києва є учасником всеукраїнського науково-педагогічного проекту “Інтелект України”.  В 2017 році ми набрали перший клас, який навчається за цією програмою. Якщо ви вважаєте, що ваша дитина допитлива й розумна, якщо ви пов’язуєте майбутнє своєї дитини з інтелектуальною сферою – ми чекаємо на вас у 2018 році у складі наших першачків!

 

Тиждень правознавства 

 

Ми – діти козацького роду

 

Наші захоплення

 

Шкільне родинне дерево 

 

Поїздка в музей Води 

День самоврядування  

В шкільний родині 1-б класу пройшли уроки самоврядування із залученням батьків. Батьки із задоволенням відгукнулися.
Яринка Володимир Григорович провів урок ” Фінансова грамота” , де познайомив дітей з історією виникнення грошей . Діти дуже вдячні йому за змістовний , цікавий урок. А особливо, за солодкий сюрприз.
 

 

Іванова Оксана Сергіївна провела майстер- клас з трудового навчання ” Новорічні прикраси ” . Діти працювали в групах , виготовляли з солоного тіста новорічні прикраси. На цих уроках панувала атмосфера доброзичливості та партнерства. Дякуємо небайдужим батькам за співпрацю. 

 

 

 

Навчання, пізнання, творчість. 

Це комплексна програма, яка закладає якісний фундамент для оволодіння різними науками, різних напрямків. Цей проект дає комплекс знань, умінь, навичок для всебічного розвитку особистості.

 

Уроки математики  

Розвиток математичних здібностей дітей.

 

Уроки читання 

Формування навичок раціонального читання.

Уроки письма 

 

Нові предмети :

” Людина і світ ” та ” Навчаємося разом “

Формування первинних уявлень про географічні об’єкти.
На уроках “Навчаємося разом” діти розвивають пам’ять за спеціальними методиками,
вчаться працювати з інформацією.

 

Фізкультхвилинки 

На кожному уроці учні беруть участь в музичних паузах з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, роблять вправи для очей, застосовують релаксуючі елементи. 

 

Уроки творчості  

 

” 100 ДНІВ У ШКОЛІ “

 День відкритих дверей 

 

    18 грудня у нас відбулася подія, яка стала значущою для  першокласників! Зовсім недавно вони були ще дошкільнятами, ходили до дитячого садка. А тепер вони  – члени великої  й дружної шкільної родини! Школа радо відчинила двері казкової країни, у якій вчать не тільки читати, писати й рахувати, але й бути добрими, мудрими, любити і берегти свій рідний край.

 

 

Наші перемоги 

 

Свято Миколая вже прийшло до нас

 
Казкова атмосфера, чудові вірші й пісні у виконанні юних артистів, яскраві костюми і, звичайно ж, подарунки від Святого Миколая – все це надовго залишиться в пам’яті наших дітей. Промінець добра і любові торкнувся кожного серця і дорослих та дітей!

 

 

 

 Конкурс “Янголятко 2017”

Жуковська Божена –  ІІ місце місце у шкільному конкурсі «Янголятко 2017»

 

Таран Ксенія – найменший конкурсант.

 

        Ти, янголятко маленьке, 
  Тихо щоденно рости, 
            Сил набирайся швиденько, 
Будеш красунею ти.

 

Майстерня Дідуся Мороза

«Ми з Дідом Морозом прикраси зробили, новорічну ялинку причепурили»

 

«Новорічний калейдоскоп»

 

Веселих зимових свят 

 

Адаптація першокласників до  школи. Заняття з психологом. 

 

        Адаптація до школи – це процес звикання до нових шкільних умов, який кожен першокласник переживає і усвідомлює по-своєму. Більшість першокласників приходять до школи з дитячого садка. Там були ігри, прогулянки, спокійний режим, денний сон, завжди поряд вихователька. Там нинішні першокласники були самими старшими дітьми! У школі все по-іншому: тут – робота в досить напруженому режимі і нова жорстка система вимог. Для того, щоб пристосуватися до них, потрібні сили і час.

        Період адаптації дитини до школи триває від 2-3 тижнів до півроку. Це залежить від багатьох чинників: індивідуальних особливостей дитини, типу навчального закладу, рівня складності освітніх програм, ступеня підготовленості дитини до школи і т.д. Дуже важлива підтримка рідних – мами, тата, бабусь і дідусів.

       Першокласнику в школі подобається, він йде туди з задоволенням, охоче розповідає про свої успіхи та невдачі. У той же час, він розуміє, що головна мета його перебування в школі – навчання, а не екскурсії на природу і не спостереження за хом’яками в живому куточку.

     Першокласник не дуже втомлюється: він активний, життєрадісний, допитливий, рідко застуджується, добре спить, майже ніколи не скаржиться на біль у животі, голові, горлі.

       Першокласник досить самостійний: без проблем переодягається на фізкультуру (легко зав’язує шнурки, застібає ґудзики), впевнено орієнтується в шкільній будівлі (може купити булочку в їдальні, сходити в туалет), при необхідності зуміє звернутися за допомогою до когось із дорослих. У нього з’явилися друзі-однокласники, і ви знаєте їх імена. Йому подобається його вчителька і більшість вчителів. На питання: “А може бути, краще повернутися в дитячий сад?” він рішуче відповідає: “Ні!”

       Дитину, що прийшла вперше до школи, зустріне новий колектив дітей і дорослих. Йому потрібно встановити контакти з однолітками і педагогами, навчитися виконувати вимоги шкільної програми, нові обов’язки, пов’язані з навчальною роботою. Досвід показує, що не всі діти готові до цього. Деякі першокласники, навіть з високим рівнем інтелектуального розвитку, важко переносять навантаження шкільної програми. Психологи вказують на те, що для багатьох першокласників, і особливо шестирічок, важка соціальна адаптація, так як не сформувалася ще особистість, здатна підкорятися шкільному режиму, засвоювати шкільні норми поведінки, визнавати шкільні обов’язки.

     Рік, що відокремлює шестирічну дитину від семирічної, дуже важливий для психічного розвитку, тому що протягом цього періоду у дитини формується довільна регуляція своєї поведінки, орієнтація на соціальні норми і вимоги. У цей час формується новий вид психічної діяльності – «я – школяр».

     Як вже говорилося, початковий період навчання досить важкий для всіх дітей, що прийшли в школу. У відповідь на нові підвищені вимоги до організму першокласника в перші тижні і місяці навчання можуть з’явитися скарги дітей на втому, головні болі, виникнути дратівливість, плаксивість, порушення сну. Знижуються апетит дітей і маса тіла. Трапляються і труднощі психологічного характеру, такі як, наприклад, почуття страху, негативне ставлення до навчання, вчителя, неправильне уявлення про свої здібності та можливості.

      Описані вище зміни в організмі першокласника, пов’язані з початком навчання у школі, деякі зарубіжні вчені називають “адаптаційної хворобою”, “шкільним шоком”, “шкільним стресом”.

     За ступенем адаптованості дітей можна умовно розділити на три групи.

     Перша група дітей адаптується протягом перших двох місяців навчання. Ці діти відносно швидко вливаються в колектив, освоюються в школі, набувають нових друзів. У них майже завжди гарний настрій, вони спокійні, доброзичливі, сумлінні і без видимого напруження виконують всі вимоги вчителя. Іноді у них все ж відзначаються складності або в контактах з дітьми, або у відносинах з учителем, так як їм ще важко виконувати всі вимоги правил поведінки. Але до кінця жовтня труднощі цих дітей, як правило, долаються, дитина повністю освоюється і з новим статусом учня, і з новими вимогами, і з новим режимом.

     Друга група дітей має більш тривалий період адаптації, період невідповідності їх поведінки вимогам школи затягується. Діти не можуть прийняти нову ситуацію навчання, спілкування з учителем, дітьми. Такі школярі можуть грати на уроках, з’ясовувати стосунки з товаришем, вони не реагують на зауваження вчителя або реагують сльозами, образами. Як правило, ці діти відчувають труднощі і в засвоєнні навчальної програми, лише до кінця першого півріччя реакції цих дітей стають адекватними вимогам школи, вчителі.

     Третя група – діти, у яких соціально-психологічна адаптація пов’язана зі значними труднощами. У них відзначаються негативні форми поведінки, різкий прояв негативних емоцій, вони з великим трудом засвоюють навчальні програми. Саме на таких дітей найчастіше скаржаться вчителі: вони “заважають” працювати в класі.

З якими ж труднощами стикаються батьки і вчителі в перші роки навчання дітей, які їхні основні скарги?

1. Хронічна неуспішність
     У практиці нерідкі випадки, коли труднощі адаптації дитини в школі пов’язані з ставленням батьків до шкільного життя і шкільної успішності дитини.

     Це, з одного боку, страх батьків перед школою, страх, що дитині в школі буде погано. Це часто звучить у промові батьків: “Будь моя воля, я б ніколи не віддала б його в школу» Побоювання, що дитина буде хворіти, застуджуватися. З іншого боку, це очікування від дитини тільки дуже хороших, високих досягнень і активне демонстрування йому невдоволення тим, що він не справляється чи чогось не вміє. В період початкового навчання відбувається зміна у ставленні дорослих до дітей, до їх успіхів і невдач. “Хорошим” вважається дитина, яка успішно навчається, багато знає, легко вирішує завдання і справляється з навчальними завданнями. До неминучих на початку навчання труднощів, яких не очікували батьки, ставляться негативно (вербально і невербально). Під впливом таких оцінок у дитини знижується упевненість в собі, підвищується тривожність, що призводить до погіршення і дезорганізації діяльності. А це веде до неуспіху, неуспіх посилює тривогу, яка знову ж дезорганізує його діяльність. Дитина гірше засвоює новий матеріал, навички, і, як наслідок, закріплюються невдачі, з’являються погані оцінки, які знову викликають незадоволеність батьків, і так, чим далі, тим більше, і розірвати це порочне коло стає все важче, неуспішність стає хронічною.

 1. Відхід від діяльності
  Це коли дитина сидить на уроці і в той же час як би відсутня, не чує питання, не виконує завдання вчителя. Це не пов’язано з підвищеною увагою дитини на сторонні предмети і заняття. Це відхід у себе, у свій внутрішній світ, фантазії. Таке буває часто з дітьми, які не отримують достатньої уваги, любові та турботи з боку батьків, дорослих (часто в неблагополучних сім’ях).

          Негативна демонстрація 

 1. Характерна для дітей з високою потребою в увазі з боку навколишніх, дорослих. Тут будуть скарги не на погане навчання, а на поведінку дитини. Він порушує загальні норми дисципліни. Дорослі карають, але парадоксальним чином: ті форми звернення, які дорослі використовують для покарання, виявляються для дитини заохоченням. Істинне покарання – позбавлення уваги. Увага в будь-якій формі – безумовна цінність для дитини, якої позбавлений батьківської ласки, любові, розуміння, прийняття.
 2. Вербалізм
  Діти, що розвиваються по такому типу відрізняються високим рівнем розвитку мови і затримкою мислення. Вербалізм формується в дошкільному віці і пов’язаний насамперед з особливостями розвитку пізнавальних процесів. Багато батьків вважають, що мова – важливий показник психічного розвитку і докладають великі зусилля, щоб дитина навчилася жваво і гладко говорити (вірші, казки і т. д.). Ті ж види діяльності, які вносять основний внесок у розумовий розвиток (розвиток мислення абстрактного, логічного, практичного – це рольові ігри, малювання, конструювання) виявляються на задньому плані. Мислення, особливо образне, відстає. Жвава мова, виразні відповіді на питання привертають увагу дорослих, які високо оцінюють дитину. Вербалізм, як правило, пов’язаний з високою самооцінкою дитини і завищеною оцінкою з боку дорослих його здібностей. З початком навчання в школі виявляється, що дитина не здатна вирішувати завдання, а деяка діяльність, яка вимагає образного мислення, викликає труднощі. Не розуміючи, в чому причина, батьки схильні до подвійних крайнощів: 1) винити вчителя; 2) винити дитину (підвищують вимоги, змушують більше займатися, виявляють невдоволення дитиною, що, в свою чергу, викликає у нього невпевненість, тривожність, дезорганізується діяльність, зростає страх перед школою і перед батьками за свою неуспішність, неповноцінність, а це шлях до хронічної неуспішності. Необхідно: більше уваги приділяти розвитку образного мислення: малюнки, конструювання, ліплення, аплікація, мозаїка. Основна тактика: притримувати мовний потік і стимулювати продуктивну діяльність.

 

 1. Дитина лінується
  За цим може стояти все, що завгодно.
  1) знижена потреба пізнавальних мотивів;
  2) мотивація уникнення невдач, неуспіху (“і не буду робити, у мене не вийде, я не вмію”), тобто дитина відмовляється що-небудь робити, оскільки не впевнений в успіху і знає, що за погану оцінку, роботу його не похвалять, а зайвий раз звинуватять в некомпетентності.
  3) загальна сповільненість темпу діяльності, пов’язана з особливостями темпераменту. Дитина трудиться сумлінно, але повільно, і батькам здається, що йому “ЛІНЬ ворушиться”, вони починають його підганяти, дратуються, виявляють невдоволення, а дитина в цей час відчуває, що він не потрібен, що він поганий. Виникає тривога, яка дезорганізує діяльність.
  4) Висока тривога як глобальна проблема невпевненості в собі, теж іноді розцінюється батьками як лінь. Дитина не пише фразу, приклад, тому , що абсолютно не впевнений, як і що потрібно писати. Він починає ухилятися від будь-якої дії, якщо не переконаний, що робить правильно, добре, бо вже знає, що його будуть любити батьки, якщо він все зробить добре, а якщо ні, то він не отримає тієї необхідної для нього “порції” любові.

Як надати дитині допомогу в адаптації до школи?

     Найважливіший результат такої допомоги – це відновити у дитини позитивне ставлення до життя, в тому числі і до повсякденної шкільної діяльності, до всіх осіб, які беруть участь у навчальному процесі (дитина – батьки-вчителі). Коли навчання приносить дітям радість або хоча б не викликає негативних переживань, пов’язаних з усвідомленням себе неповноцінним, недостатнім любові, тоді школа не є проблемою.

     Дитині, яка починає навчання в школі, необхідна моральна та емоційна підтримка. Її треба не просто хвалити (і поменше сварити, а краще взагалі не сварити), а хвалити саме тоді, коли він щось робить.

Але:
1) у жодному разі не порівнювати його посередні результати з еталоном, тобто з вимогами шкільної програми, досягненнями інших, більш успішних, учнів. Краще взагалі ніколи не порівнювати дитину з іншими дітьми (згадайте своє дитинство).
2) Порівнювати дитину можна тільки з ним самим і хвалити тільки за одне: поліпшення його власних результатів. Якщо у вчорашньому домашньому завданні він зробив 3 помилки, а в сьогоднішньому – 2, це потрібно відзначити як реальний успіх, який повинен бути оцінений щиро і без іронії батьками. Слід підкреслити, що раз вона щось навчився робити добре, то поступово навчиться всьому іншому.

     Батьки повинні терпляче чекати успіхів, тому на шкільних справах найчастіше і відбувається замикання порочного кола тривожності. Школа повинна дуже довго залишатися сферою позитивного оцінювання. Хворобливість шкільної сфери повинна бути знижена такими засобами: знизити цінність шкільних оцінок, тобто показати дитині, що її люблять не за гарне навчання, а люблять, цінують, приймають взагалі як власне дитину. Чим більше ми намагаємося виховувати, тиснути, тим більше зростає опір, який проявляється іноді у різко негативному, яскраво вираженій демонстративній поведінці, як уже говорилося, демонстративність, істеричність, примхливість породжується відсутністю любові, уваги, ласки, розуміння у житті дитини. Кожен випадок краще розглядати індивідуально. Можна лише дати деякі загальні рекомендації. Всі зауваження звести до мінімуму, коли дитина “вередує”, а головне до мінімуму звести емоційність ваших реакцій, бо саме емоційності дитина і домагається. Карати за істерики одним способом – позбавленням спілкування (спокійне, а не демонстративне). Головна нагорода – це добре, любляче, відкрите, довірливе спілкування в ті хвилини, коли дитина спокійна, урівноважена.

Дружба єднає серця

 

 “Масляна прийшла – весну принесла”

15 лютого відбувся урок- свято”Масляна прийшла – весну привела” ,на якому учні ознайомилися з традиціями і звичаями українського народу. Діти проводжали зиму і зустрічали весну. Співали народні пісні, розповідали вірші, змагалися у спритності, влучності, кмітливості.Дружня атмосфера, розважальна програма,пригощання смачними млинцями залишили незабутні враження.

Обережно: ГРИП!

Обережно: бурульки!

” Міс  Дюймовочка   2018″

13 березня  у нашій шкільній родині  відбулося  найочікуваніше свято « Міс Дюймовочка 2018»  . Дівчатка змагались у різних конкурсах.  Кожна з дівчаток була найчарівніша, наймиліша, творча. Всі учасниці отримали  подяки  та подарунки.
18:06

Тонкий лід

Запам’ятайте! Лід може підвести нас восени, взимку і навесні. Ці заходи дозволять вам знизити ризик від небезпеки на льоду.
Заходи безпеки на льоду
Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.
Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:
лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);
тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;
обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший;
тонкий лід і там, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;
особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
Візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.
Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з’ясовувати, наскільки добре ви запам’ятали і засвоїли цю пораду.
Пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні, якщо ви на лижах. Якщо немає і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть (щоб, у крайньому випадку, швидко від них позбутися), палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 метра позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів.
Пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду, (рекомендується відстань між ними п’ять метрів) і проміряйте їх. Майте на увазі, що лід складається з двох прошарків – верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину, можна лише знявши спочатку верхній (каламутний) прошарок від снігового, зовсім уже неміцного льоду.
Безпечним вважається лід: для одного пішоходу – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.
Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.
Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
Твердо засвойте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, це диктує багаторічний досвід не самих щасливих рибалок:
не пробивайте поруч багато лунок;
не збирайтеся великими групами на одному місці;
не пробивайте лунки на переправах;
не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;
завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;
тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.
Якщо ви провалилися на льоду річки або озера
Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.
Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.
Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.
 
Пам’ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно!
 
 

Великдень – свято навесні

Завітало велике свято і до нас. В рамках проведення тематичних заходів у нашому класі з нагоди Пасхи відбулися уроки духовності. У переддень свята діти прикрасили фойє школи власноруч зробленими Великодніми писанками і крашанками,виготовляли  на уроках Великодні кошики .Святкова виставка ожила завдяки дитячій організації та гарному настрою і створила неповторну казкову атмосферу .

 

 

                                                                         Фестиваль писанок

Відвідали  “Всеукраїнський фестиваль писанок”  на Софійській площі, де були  представлені вже звичні гігантські писанки-мальованки, а також нові об’єкти – великодні зайчики. Всі були в захваті від такої краси.

 

  Прогулянка Ботанічним садом

В  травні  ми  здійснили захоплюючу прогулянку Ботанічним садом.  Екскурсія до Ботанічного саду подарувала яскраві враження, цікаву та корисну інформацію, нові знайомства,  заряд бадьорості  та здоров’я.  Учні висловили свою вдячність, затаку  цікаву прогулянку та бажання повернутись до саду ще раз.

 

 

НАША  ПЕРША  ПОДОРОЖ     МІСТОМ

 

 

 День  РОДИННОГО ВІДПОЧИНКУ. СПОРТИВНЕ СВЯТО “ТАТО, МАМА, Я – СПОРТИВНА СІМ`Я”

 

ВИСТАВКА ТВАРИН 

 

ВИСТАВКА КВІТІВ 

 

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ І ДНЯ ПЕРЕМОГИ

 

У  квітні  наш клас відвідав Національний науково-природничий музей НАН України – один з найбільших науково-природничих музеїв світу. Тут у  24 залах зібрано понад 30 тис. експонатів, що розповідають про виникнення, будову та еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ.  Дітям та дорослим надзвичайно сподобалась така цікава «подорож» у наше минуле

 

Цікавинки нашого життя

 

 

“Чорнобиль не має минулого часу”

 

 

МАТУСИНА ВИШИВАНКА – ДАРУНОК НА ВСЕ ЖИТТЯ 

 

«Ми всі – одна сім’я, єдина ми родина.

У кожнім нашім “Я” – частина України.»

 

 

“EdКвест-224”