4-Б

Поділитися!

                    Вітаємо Вас на сторінці 4-Б класу

 
                                                         

                                                           Наше кредо:

                            Ми хочемо завжди світити,                              Щоб радісно нам було жити!

           

Класний керівник: Охріменко Тетяна Микитівна

                                                         

       

                Закінчилось красне літечко і                           знову нас зустрічає школа. Дзвенить,                   дзвенить шкільний дзвінок – нас закликає             до навчання. Ми поспішаєм на урок і знову           йдемо в світ пізнання.

                                               

 

 

                                           Перший урок

                                 ” Моя країна – Україна”

             Ось і розпочався новий навчальний рік. Приємно               зустрітися з однокласниками, сісти за парту у                       своєму класі, помандрувати стежинами шкільної                 країни і поринути у світ цікавого…

 

 

 

                               Трагедія Бабиного Яру

                  Багато нового та цікавого ми дізнались під час                    екскурсії до шкільного музею.

 

 

                            Урок добра

 

                     Любов до тварин, бажання до спілкування                      з ними – це природна потреба людини,                                  свідчення її доброти. У нашому класі відбувся                      урок  про гуманне і відповідальне ставлення до                    тварин.               

 

 

 

                      Як навчити дитину співпрацювати?                       Вправа ” Що важливо для тебе”

 

 

 

 

                                                День козацтва

 

 

                          Майстерня художника-скульптора

                                         Пір”я він яскраве має,
                                         як людина розмовляє…

 

 

 

             Проект “Від зернини до хлібини”

         Під час роботи над проектом хочемо :                                             дослідити шлях хліба від зернини до хлібини ,                     дізнатися історію виникнення хліба,                                      простежити як шанують хліб українці ,                                   познайомитися з творами про хліб,                                       

 

              Усний журнал ” Здоров’я – це скарб”

       Сучасне життя сповнене різноманітних несподіванок, а часом і небезпеки. Щоб не потрапити у біду та попередити нещасним випадкам, учні нашого класу підготували інформацію, вірші, загадки та поділилися з ними на занятті.

 

 

Колосок
Він виріс із зерниночки,
З тоненької билиночки.
Вітри блакитні віяли,
А хмарки дощик сіяли.
Волоссячко пишається,
На сонці наливається,
І під вітрами буйними
Шумить, шумить воно.
Ой, буде втіха кожному,
Хто виростив і виходив
Це золоте зерно!

         Колоскове поле своїми руками

 

 
Під час роботи над проектом “Від зернини до хлібини” учні  виготовляли колоски, малювали малюнки для виставки, знайомилися з професіями людей, які вирощують хліб, досліджували шлях хліба до столу, розучували вірші , приказки та вислови про хліб.
Роботи Задорожної Лізи, Баскакова Микити, Гопанюк Сніжани та Гриновецької Валерії

Урок літературного читання

      Ходім весною в поле, любий сину,
      там хліб живе в зелено-свіжих врунах.
      Пшеничну, житню  – будь яку стеблину
      земля лелія, тепла, щедра, юна…
 Ці прекрасні слова із поетичної розповіді Степана Жупанина про нелегку хліборобську працю та ціну хліба на ниві й на столі “Ходім весною в поле, сину”. 
   Цікаво та щиро пройшов відкритий урок читання, до якого учні нашого класу готувалися з особливим старанням. Діти відгадували загадки, декламували вірші, розповідали про історію виникнення хліба. Кожен учень приніс на виставку хлібних виробів свою випічку.
 

        Екскурсія до музею хліба

      На завершення проекту було здійснено цікаву  та пізнавальну екскурсію до народного Музею хліба Національного еколого-натуралістичного центру молоді.
 В Музеї зібрано понад 2000 експонатів, які розповідають про історію хліба, його значення для людини, походження основних зернових культур (жита, пшениці, кукурудзи, ячменю та інших).
Понад 150 красивих короваїв з різних куточків України ми побачили в експозиції «Хліб – усьому голова». Окраса її, національний хліб України – наша пишна українська паляниця з рум’яним гребінцем.Чітко уявили про велетенську відстань у роках , коли доторкнулися до знарядь праці, які служили нашим далеким предкам і широко представлені в Музеї (від дерев’яного плуга до сучасного трактора, від ковша для ручної сівби до комбайна).

 

 

         Грудень рік кінчає, а зиму починає

Ох вже ж цей грудень! Про нього ще здавна в народі казали, що він «сумний і в свято, і в будень», а ще – «грудень землю грудить та хату студить». Так воно і є.
Багатий він і на дощі зі штормовим вітром, і хуртовини, і сльоту з багнюкою, і морозець… А особливо щедрий на свята. І найулюбленішим є свято Миколая. З нетерпінням чекають його діти, адже дуже полюбляють подарунки.Та й самі виготовили вітальну листівку для привітання найрідніших людей.

                 А на порозі Новий рік   

Дружно всім класом виготовляли ялинку та прикрашали рукавичками для участі в шкільному конкурсі.                               

 

                         Новорічне свято

Хіба можна відчути святковий настрій без традиційної ялинки та пісень і танців навколо неї. Чудову казку подарували всім діткам учні нашої школи

 

          Різдво – це одне з найдавніших свят. Зі старих часів народ любить і шанує це свято. Різдво супроводжується старовинними народними звичаями. Однією із таких традицій і є колядка. Учні нашого класу на конкурсі поділилися вивченими колядками.

 

 

Виготовлення сніговичка 

Я- веселий Сніговик

І журитися не звик . 

                            Маю очі із вуглини,                                                            Ніс червоний із морквини.                                           Зима – весела пора. І як же обійтись без сніговика? Дуже люблять малята ліпити його зі снігу. А ми сьогодні зробили паперову іграшку. Ось такі вони у нас!

 

 

 

                    ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня ми прийняли участь у загальношкільній акції “Соборна мати-Україна одна на всіх, як оберіг”. Разом з учнями школи створили ланцюг єднання. А в класі провели годину спілкування “Одна єдина соборна Україна”, під час якої читали вірші про Україну, переглядали відео та розповідали про свою країну і її символи.  

 

 

           Відкритий урок з української мови

                           7 лютого

                         Зимова казка

Дуже гарно в зимовому лісі. Скуті холодом, застиглі могутні дуби. Мовчки дрімають шумливі сосни. Пролітає дрібний сніжок і осідає білими купками між кущами, деревами.  Ось визирнуло сонечко з-за сірої хмарки. І під його чарівним промінням все заблищало, мов у казці. Тиша навколо.

   У зимовій казці заочно побували учні нашого класу на уроці розвитку  мовлення. Довідались про те, як живеться тваринам взимку у лісі , поміркували, чим їм можна допомогти та дізнались цікавинку про лісових мешканців.

 

   

 

 

       21 лютого – Міжнародний день рідної мови

     Прислухайся до нашої світлої мови, до її надзвичайно чистого і мелодійного звучання, відчуй своїм серденьком її ніжність і ласку, осягни розумом її безцінне багатство…

 У нашому класі відбувся Турнір знавців рідної мови. Ведучі Гопанюк С. та Задорожна Л. підготували завдання для учасників. Учні поринули в усну народну творчість, відкривали для себе красу і мудрість душі нашого народу, замислювались над красою та вишуканістю української мови. На завершення прозвучали пісні у виконанні Сніжани і Єлизавети.

   

         Уроки трудового навчання

  Весна – романтична пора року. Мабуть саме вона спонукала художників малювати, поетів писати, а нас – творити щось прекрасне.

   Виготовлення  кошика

 

  Оздоблення серветки

 

 

      Весела перерва

Учні 4-Б класу взяли активну участь у тижні майстерності, який відбувся 1.03.2019 р. у нашій школі.Учні станцювали вальс дружби і запросили до танцю  дітей інших класів початкової школи.

 

        Тиждень початкових класів

    У своєму класі 7 березня ми провели свято “А вже весна, а вже красна”. Пригадали прикмети весни, познайомилися із традиціями святкування Масляної. Панувала атмосфера гарного настрою під час проведення  ігор  та веснянок.

 

 

На уроці літературного читання ми знову поринули у світ поезії, читаючи виразно вірші видатного поета, генія українського народу -Т.Г.Шевченка.

 

 19 березня для нашого класу був надзвичайно цікавим і насиченим днем, адже ми відправились у подорож по Андріївському узвозі в часі і в просторі. Пізнавальну інформацію отримали, відвідуючи Музей однієї вулиці, де в залах постійної експозиції зібрано сотні експонатів старовини, які знайомлять відвідувачів з історичними подіями  та мешканцями нашого рідного міста.

 

 

                  Районний конкурс науково- технічної творчості

13 квітня учні Долгополов Микита, Гопанюк Сніжана, Гриновецька Валерія та Шишло Артем взяли участь у конкурсі “МАЙСТЕР-ФЕСТ. Космосторіс -2019” і здобули ІІ місце. Вітаємо переможців !!! 

 

       День цивільного захисту

15 квітня пізнавально пройшов Єдиний урок з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у нашому класі. Ми роширили свої знання про цивільний захист, про правила поведінки у  надзвичайних ситуаціях. Також набули практичних навичок під час тренувальної евакуації.

 

      Свято “Наш 4 клас”

Пройшли чотири роки,
Як ми зробили кроки
У нашій рідній школі
В країну перших знань…
А зараз всіх вітаєм,
Цю пісню заспіваєм:
“Четвертий, дружний,
Клас наш, прощавай!”

 

Ось і наступило літо-літечко. КАНІКУЛИ!!!