4-A

Поділитися!


4 – А КЛАС

   

 

 

 

 

 

 

 

Класний керівник:

Крикун Наталія Петрівна

 

Наше кредо:

Дружба для малят – найвище всього.

Один за всіх – і всі за одного.

В нас є янгол-охоронець,

Справжній вірний помічник.

Ви спитаєте нас – хто він?

Це наш класний керівник.

Знову дзвінок кличе в клас

Теплого вересневого ранку знову радо зустрілися після літніх канікул. Тепер вже ми – четвертокласники!

Щоранку весело юрбою
Заходимо у світлий клас.
І гарний настрій із собою
Завжди у  кожного із нас. 
Ми один одного шануємо,
 Бо ми ж одна сім’я.
Підтримуємо і цінуємо.
У нас у класі двадцять вісім «Я».

День іменинника

Вже стало доброю традицією на початку навчального року вітати літніх іменинників нашого класу. Діти самостійно підготували цікаві розваги для винуватців свята. Танці, конкурси, ігри не залишили нікого байдужим.
Із Днем народження вітаємо! 
Добра і радощів бажаємо, 
Здоров’я на усі літа, 
Хай в серці квітне доброта. 
Хай в небі сонце ніжно сяє, 
Веселка барвами заграє, 
Щебечуть солов’ї грайливо 
На життя довге й щасливе!

Урок фінансової грамотності

Вже третій рік учні нашого класу з цікавістю вивчають предмет “Фінансова грамотність”. На цих уроках діти розширюють знання, отримані у другому-третьому класах, узагальнюють отриману інформацію набуттям практичних навичок відповідно до віку школяра 9 – 10 років. 

Рятуємось від осіннього дощу

Водить осінь хороводи
То із листя, то з дощів.
На прогулянку виходять
Парасолі і плащі.

І прийшли тоді до згоди
Парасолі і плащі,
Що найбільша насолода –
Це коли ідуть дощі.

На уроці трудового навчання вирішили рятуватись від холодного осіннього дощику: переглянули відео про кумедну дітвору під парасольками, послухали пісні про дощик і, звичайно ж, зробили аплікації “Веселі парасольки”.

Європейський день мов

26 вересня відзначається Європейський день мов. На уроці англійської мови (вчитель Поршнєва Т. М.) діти ділились знаннями про Євросоюз, про важливість вивчення іноземних мов, про дружні стосунки між країнами Європи.

Зустріч з письменницею

Сьогодні районна дитяча бібліотека імені П. Буйка гостинно прийняла нас у стінах свого закладу. Черговий раз ми поринули у світ захоплюючого читання. Цей візит був особливим, адже ми зустрілися з головним редактором журналу “Вигадуй, думай, грай” і водночас письменницею Оксаною Давидовою. Вона познайомила зі своїм журналом, презентувала його. Найбільше вражень було від спільного читання оповідань письменниці.

Золота осінь

Осінь фарби готувала,
У відерця наливала.
Змішувала, чаклувала,
Потім все розфарбувала.
Придивіться: все довкола
Стало різнокольоровим!

З ДНЕМ ВЧИТЕЛЯ

Напередодні свята вчителів до нашого класу завітали учні 9 – А класу (класний керівник Гудим В. М.), які провели цікаві уроки читання, математики та трудового навчання. Намагаючись втілитися в роль справжніх вчителів, дев′ятикласники підготували цікаву вікторину, вчили розв′язувати приклади та робили разом з четвертокласниками кумедних павучків. А ми вітаємо всіх педагогів школи з професійним святом!

Зі святом дозвольте нам Вас привітати.
Щастя, здоров’я, добра побажати,
Пошани, тепла та й довгого віку,
Кохання і віри, багатства без ліку.
Працюється легко Вам хай і живеться,
А все, що в думках, хай одразу вдається,
З Днем вчителя щиро ми всі Вас вітаємо,
Всього Вам найкращого в світі бажаємо.

Зустріч з інспекторами поліції

10 жовтня до нашої школи черговий раз завітали працівники Національної поліції України. Цього разу побували в 4 – А класі. Під час зустрічі розповіли про булінг та кібербулінг, ознайомили з правилами поведінки в громадських місцях, з видами правопорушень, які часто зустрічаються у шкільному середовищі та на вулиці, з правилами поводження в Інтернеті, звернули увагу на види відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення.

Щиро вдячні гостям за співпрацю та високий професіоналізм.

День захисника України 

День українського козацтва

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України. В 4 – А класі була проведена година спілкування на тему «Нащадки козацької слави», під час яких  учні познайомилися

з історією свята Дня захисника України та пригадали традиції славного українського козацтва. Дівчатка підготували привітання, конкурси та неочікувані сюрпризи для майбутніх захисників.

Урок-екскурсія з природознавства “Визначення сторін горизонту за допомогою місцевих ознак та компаса”

Сьогодні урок природознавства у нас розпочався на шкільному подвір′ї. Спочатку визначали сторони горизонту за Сонцем, мохом, гілками дерев, річними кільцями, а потім вчилися користуватися компасом. Після цього отримали маршрутний лист, в якому було вказано відстань та напрям руху. Всі чітко виконували вказівки, написані в листі, і швидко дійшли до місця призначення, де нас чекав сюрприз: лист вчителя з відмінною оцінкою нашої роботи на уроці. Сторони горизонту вивчено!

Урок основ здоров′я “Корисна їжа”

Вичаючи тему “Корисна та шкідлива їжа”, виникла ідея, чому б не приготувати самостійно і скуштувати страву, до складу якої входять лише корисні продукти? Діти поділилися на групи, розподілили між собою обов′язки, підготували необхідні продукти. На уроці приготували корисні страви, кожна група придумала їм назву, презентувала її, а потім – дегустувала. Вийшов справжній “МайстерШеф”.

Вітаємо з перемогою

23 жовтня проходив конкурс з української мови імені  П. Яцика (І етеп). Фірсова Дарина зайняла І місце в конкурсі, а Дзюба Ангеліна та Куреганова Вероніка – ІІ місце. Так тримати, дівчатка!

 

Осінні канікули

Правила поведінки

Гляньте, осінь під вікнами ходить,
Щиро золото всім роздає.
Вітер пісню веселу заводить,
Павучок павутинку снує.
Осінь нас на вірші надихає —
Стільки в неї щедрот і краси!
Фарбу щиро свою розливає
На поля, на луги, на ліси.
І така вона гарна, мінлива,
І така неповторна весь час…
То весела, то тиха, журлива,
Але завжди захоплює нас.

Вітаємо з перемогою

6 листопада проходив перший етап олімпіади з інформатики (вчитель: Навроцька І. С.). Учні нашого класу були активними учасниками. Зайняли призові місця: Бабатенко Назар, Хотянець Павло, Розметова Каміла та Борискін Ілля. Учасником другого (районного) етапу буде Бабатенко Назар. Вітаємо всіх! А Назару бажаємо успіхів та перемоги!

 

Година спілкування

“У кого рідна мова, у того й душа здорова!” 

9 листопада, в День української писемності та мови, знайомились із виникненням писемності. Використовуючи різні джерела і власний досвід та знання, доводили, що рідна мова – це духовна святиня, найбільший і найдорожчий скарб.

Синів і дочок багатьох народів

Я зустрічав, які перетинали

Гірські й морські кордони і, на подив,

Багато бачили, багато знали.

Я їх питав із щирою душею:

– Яку ви любите найбільше мову? – 

І всі відповідали: – Ту, що нею

Співала мати колискову. 

В гостях у Світлофора – моргайлика 

В рамках проведення тижня безпеки дорожнього руху на уроці трудового навчання повторили правила переходу вулиць та зробили аплікацію “Світлофор-моргайлик”.

 Як переходиш вулицю, на розі зупинись. 
І перш за все уважно на мене подивись. 
Я шлях вкажу надійний, де небезпек нема. 
Трикольорове око я маю недарма. 

Три світла в світлофора є, 
І кожне з них наказ дає: 
Червоне світло каже: «Стій!» 
Жовте: « Ще не можна!» 
Зелене каже: «Йди мерщій!» 
Слухайтеся ж кожний!

Вивчаємо англійську мову 

На уроках англійської мови завжди цікаво : вчимося читати, правильно вимовляючи звуки в словах, пишемо, перекладаємо тексти, вивчаємо вірші, складаємо речення.  А особливо  подобається співати пісні англійською мовою разом із Тетяною Миколаївною Поршнєвою! 

November

No sunshine, lots of rain,

No warm days, snow again

No bugs or bees,

No leaves on trees.

You must remember

This is Nоvember!

Вивчення творчості Ліни Костенко

За вікном – осінь. Краса осінньої природи надихала поетів. За допомогою художнього слова вони яскраво і точно передають образи осені-чарівниці. На уроці літературного читання вивчали твори  талановитої української поетеси Ліни Костенко, яка багато писала для дітей. Серед них вірші «Красива осінь вишиває клени», «Осінь, ось вона, осінь», «Осінній день». Діти з великим задоволенням читали поезії напам′ять; розділившись на групи за кольорами осені, виконували творчі завдання: малювали ілюстрації до творів, складали казку «Осіннє свято», а також спробували себе в ролі поетів – склали вірш. Кожна група презентувала свою роботу.

День Подяки

“Вік живи – вік учись! “- каже народна мудрість. Вивчаємо англійську мову не лише на уроках, а й відвідуючи гурток, який проводить Поршнєва Тетяна Миколаївна. Сьогодні знайомилися зі звичаями та традиціями святкування ДНЯ ПОДЯКИ.  

Екскурсія на фабрику ялинкових прикрас

Наближаються новорічні свята. Всі очікують якогось дива. А ми сьогодні потрапили в Країну Див на фабриці ялинкових прикрас, де нас радо зустрів Ельф, розповів історію створення новорічної кульки, провів у цехи, де ми побачили, як вона народжується, сріблиться і майстерно розписується. Ельф познайомив з експонатами музею іграшок, які були привезені з різних країн. А ще ми стали справжніми художниками. Під час проведення майстер-класу власноруч розписали кулю із символом прийдешнього року. Вірте в диво, і нехай воно обов′язково  здійсниться!

День пам’яті жертв Голодомору 

Щороку в четверту суботу листопада  українці вшановують пам’ять жертв Голодомору, запалюючи свічку. Сьогодні наша шкільна родина дізналася, що під час Голодомору люди помирали  тому, що у них насильно було відібрано всі запаси їжі, що офіційно вшановувати пам’ять жертв почали в Канаді  у 1986 році і придумали символ – паперову незабудку. Ми теж виготовили незабудки в знак пам’яті про загиблих!

Відкритий урок

28.11.2018 р. відбувся відкритий урок з української мови “Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні”. Учні виступили в ролі журналістів дитячого журналу “Пізнайко”.На уроці  редагували тексти, підбирали влучні прикметники для опису предметів, узагальнювали знання з теми за допомогою тестів. 

То українська лагідна душа

Так словом рідним молиться й співає,

Красу земну – у мові залиша:

Прикметник всі ознаки називає.

Зимовий настрій

За вікном кружляють сніжинки, запрошують в гості чарівницю-зиму. Ось уже і вся земля вкрилась теплою пуховою ковдрою. А для нас зима – це новорічні свята. Ще цілий місяць чекати Нового року. Та ми вирішили створити вже зараз собі святковий настрій: адже колективна робота – це завжди весело. Ось така ялиночка вийшла!

Посадили ми ялинку у дворі, 
Підросла вона на радість дітворі, 
Простягає нам засніжені гілки:
— Будем разом святкувати, малюки!

Цікаві уроки англійської мови

У сучасних умовах англійська мова розглядається як засіб спілкування і залучення до культури іншого народу. Особлива увага приділяється вивченню мови в початкових класах. І ми вчимо англійську із задоволенням, адже Поршнєва Т. М. проводить уроки дуже цікаво, використовуючи в своїй роботі різні форми та методи викладання.

Готуємось до новорічних свят

Іграшки так хвилювались:
 “Ми на ялинку зачекались.
Її так хочем прикрашати
І з Новим Роком всіх вітати”.
Чути гомін, радість, сміх,
Ось нарешті випав сніг.
Білим хутром земля вкрилась,

Ялинка і в нашому класі з’явилась.

Дружною шкільною родиною прикрасили клас, прибрали ялиночку. А також кожен з нас написав листа Діду Морозу.

Правила безпеки у зимовий період

Дорогі друзі!

Всі ви добре знаєте, що зима – це не лише довгоочікувані зимові свята, зимові розваги, але й період,  коли погодні умови погіршуються і збільшується небезпека травмування. Щоб убезпечити себе, необхідно дотримуватись певних правил безпеки. Тож давайте згадаємо про всі складнощі зимового періоду та запам’ятаємо правила і рекомендації, яких необхідно дотримуватись, щоб не заподіяти шкоди власному здоров’ю.