5-Б

Поділитися!

 
 
ВІТАЄМО НА СТОРІНЦІ 5-Б класу

В нашому класі навчається 23 учні: 11 – хлопчиків та 12 дівчаток

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК: ДМИТРІЄВА АЛЛА ІВАНІВНА

ПЕРШИЙ ВЧИТЕЛЬ: ВИНОКУРОВА НІНА МИКОЛАЇВНА

 
 
3 ВЕРЕСНЯ ПЕРШИЙ УРОК “Діти єднають Україну!”

 

Буває , часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,—
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є — дорога, явори,
усе моє, все зветься — Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори.

Спинюся я
і довго буду слухать,
як бродить серпень по землі моїй.
Ще над Дніпром клубочиться задуха,
і пахне степом сизий деревій.
Та верби похилилися додолу,
червоні ружі зблідли на виду,
бо вже погналось перекотиполе
за літом — по гарячому сліду… (Ліна Костенко)

     Говорили про Україну як незалежну суверенну і єдину державу, державні і народні символи, обереги України, про  почуття патріотизму та національної гідності і самосвідомості , про  любов і повагу до своєї Батьківщини – України, її символів, традицій, обрядів, почуття глибокої поваги до предків, своїх рідних і близьких, гордості за свій народ і країну.

12 жовтня 2018   “Посвята в козачата”

14 жовтня в Україні відзначають День українського козацтва. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. Перекази про звитяжні вчинки предків передаються з покоління в покоління. Козак  –  значить вільний чоловік.

З нагоди Дня українського козацтвата та Пресвятої Богородиці , 12 жовтня в нашій школі відбулося свято – посвята в козаки . Були запрошені учні школи та їх батьки.

ЗАПОВІДІ КОЗАКІВ

 1. ЧЕСТЬ І ДОБРЕ І’МЯ ДЛЯ КОЗАКА ДОРОЖЧІ ЗА ЖИТТЯ.
 2. ПО ТОБІ СУДЯТЬ ПРО ВСЕ КОЗАЦТВО І НАРОД ТВІЙ.
 3. БУДЬ ПРАЦЬОВИТИМ, НЕ ЛЕДАРЮЙ.
 4. СЛУЖИ ВІРНО СВОЄМУ НАРОДОВІ.
 5. ДОТРИМУЙСЯ СЛОВА. СЛОВО КОЗАКА БАГАТО ВАЖИТЬ.
 6. ПОВАЖАЙ СТАРШИХ, ШАНУЙ СТАРІСТЬ.
 7. ТРИМАЙСЯ ВІРИ ПРЕДКІВ, ЖИВИЗА ЗВИЧАЯМИ СВОГО НАРОДУ.
 8. ВИРУЧАЙ ТОВАРИША У БУДЬ-ЯКІЙ БІДІ.

 

27 вересня квест на тему “Подорож країнами світу”

ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У ЗАГАЛЬНОШКІЛЬНОМУ КВЕСТІ ПРИСВЯЧЕНОМУ ДНЮ ТУРИЗМА

ОТРИМАЛИ ДИПЛОМ В НОМІНАЦІЇ “КОМАНДНІСТЬ ТА ЗЛАГОДЖЕНІСТЬ”.

17 жовтня загальношкільний похід в  кінотеатр “ДНІПРО”: перегляд кінокомедії “ШИНШИЛИ”.

      Похід в кінотеатр приніс шквал емоцій.  Це незабутня атмосфера, в якій зал то завмирав, то вибухав шквалом сміху протягом перегляду.  Прекрасний край , в якому знімався фільм та актори також залишили багато позитивних вражень.

Хоча кожен з нас прийшов зі своїми думками, але з залу ми вийшли всі однаково радісні та веселі. Фільм змусив нас задуматися над тим, що потрібно цінувати вибір близької тобі людини та приймати інших такими якими вони є.

 

 

 

 30 ЖОВТНЯ СЕАНС МУЗИКОТЕРАПІЇ.

ГОВОРИЛИ ПРО МУЗИКОТЕРАПІЮ ТА ЇЇ ВИДИ,

ПРОСЛУХАЛИ СЕАНС МУЗИКОТЕРАПІЇ (МУЗИКА ДЛЯ РЕЛАКСАЦІЇ).

ТА СЕАНС МУЗИКИ ДЛЯ ТАНЦІВ.

ТАК МИ ВІДПОЧИВАЄМО НА КАНІКУЛАХ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 15 листопада загальношкільний захід “ОСОБЛИВІ, АЛЕ НЕСКОРЕНІ”. В гості до нас завітав Антон Дубішин –  патріот, громадський діяч, волонтер, поет. “Маленька людина з ВЕЛИКИМ серцем”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 листопада загальношкільний похід в кінотеатр “Дніпро”. Перегляд фільму “Вижити в Арктиці”.

Сюжет мультфільму вразив дітей, і як завжди учні залишилися задоволеними.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 14 грудня “Майстерня Діда Мороза”.

Вчитель трудового навчання Чаплоуцька О.О. провела майтер-клас по виготовленню ялинкових прикрас.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 20 грудня екскурсія до “ПРИВАТБАНКУ”.

      Здобувачі освіти разом з класними керівниками відвідали одне з відділень «Приват Банку». Це була надзвичайно цікава та пізнавальна екскурсія. Працівники банку виявились дружніми, увічливими та висококваліфікованими. Спочатку учнів коротко ознайомили з історією банківської установи, ознайомили з Юніор Банком – фінансово освітньою програмою ПриватБанку для школярів від 6 до 17 років, продемонстрували роботу касового апарату.

Спілкуючись з працівниками банку, діти переконалися, що ця робота є напрочуд пізнавальною та захоплюючою. А ті знання, які вони отримали розширили їх кругозір.

Діти побачили роботу банківської установи зсередини. Службовцями банку було проведено майстер клас , після закінчення якого, учням були видані сертифікати, які дозволять без зайвих проблем разом з батьками отримати карту Юніор та відвідати

квест-кімнату.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 28 грудня відвідали Київський академічний театр драми і комедії.
Переглянули виставу “Пригоди Тома Сойєра”
та отримали незабутні враження.
В театрі був аншлаг, ми отримали задоволення від гри акторів.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 січня культпохід в Національний Цирк України.

  НОВОРІЧНЕ ШОУ “КРАПЛІ ЖИВОЇ ВОДИ”. Нас вітали приголомшливі гімнасти, акробати,  дресерувальники. Панувала атмосфера дружби, веселощів і нових пригод.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 21 СІЧНЯ ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ 5-Б КЛАСУ ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ВЧИТЕЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ , ДЕРЕВ’ЯНКО С.С., ІНСЦЕНІЗУВАЛИ КАЗКУ О.ОЛЕСЯ “МИКИТА КОЖУМ’ЯКА”. ДІТИ ПОКАЗАЛИ ЧУДОВУ ГРУ ТА ГАРНЕ ВОЛОДІННЯ НАВЧАЛЬНИМ МАТЕРІАЛОМ. ТАКОЖ КОМАНДНИЙ ДУХ ТА ЗГУРТОВАНІСТЬ КОЛЕКТИВУ.

 

 

 

 

 

 

11 ЛЮТОГО ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ “МІСТО МАЙСТРІВ” ПРОВІВ ЦІКАВУ ІГРОВУ ЛЕКЦІЮ З МАЙСТЕР-КЛАСОМ ПІД НАЗВОЮ “УРОК У СТАРОДАВНІЙ ШКОЛІ”.

Під час цього “уроку” було безліч цікавих історій про стародавню київську школу; писання гусячим пір’ям та чорнилами; читання стародавньої абетки; стояння на горосі (хто хотів себе відчути ролі бешкетника).

 

 

 

 

 

20 ЛЮТОГО В РАМКАХ ТИЖНЯ МАТЕМАТИКИ СОМ ГАЛИНА ВІКТОРІВНА ПРОВЕЛА КВЕСТ “ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКА” У 5-А ТА 5-Б КЛАСАХ. У КВЕСТІ НАЙЦІКАВІЙШИМ  БУВ САМ ПРОЦЕС, АДЖЕ, ДІТИ НЕ ЛИШЕ ОВОЛОДІВАЛИ МАТЕМАТИЧНИМИ ЗНАННЯМИ, А Й ПРАЦЮВАЛИ В КОМАНДАХ , ВЧИЛИСЯ ДОМОВЛЯТИСЯ І МИСЛИТИ ЛОГІЧНО. НАШ КЛАС ЗДОБУВ ПЕРЕМОГУ. ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ ВДЯЧНІ СОМ Г.В. ЗА НЕЗАБУТНІ ВРАЖЕННЯ ТА ЦІННИЙ ДОСВІД.

 

 

 

20 БЕРЕЗНЯ В РАМКАХ СВЯТКУВАННЯ ШЕВЧЕНКІВСЬКИХ ДНІВ відвідали літературно-меморіальний музей-будинок Т.Г. Шевченка.Цей музей висвітлює київський період його життя. Розміщений він у будинку чиновника Івана Житницького, спорудженому 1835 р. на колишньому Козиному болоті ( поруч із Майданом Незалежності). Тут квартирував поет з весни 1846 до свого арешту – 5 квітня 1847 року.

 Учні відвідали кімнату, в якій жив Тарас Шевченко. Особливу увагу в ній привертає робочий стіл поета, на якому представлені унікальні експонати: ручка, перо, чорнильниця, кавник,  баклажка Т.Шевченка, люлька, подарована поету М. Костомаровим.

 

 

 

11 квітня творчий проект “місто майстрів” провів Майстер-клас під назвою “розмалюй собі футболку сам”.
Розкрити в собі талант художника, насправді, може кожна дитина. Необхідно лише мати бажання намНаступна сторінка, дорослим, давати їм щось творити. Про це говорять маленькі шедеври, які створили діти своїми руками.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15 квітня День цивільного захисту:

проведено урок на тему: “Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В РАМКАХ ТИЖНЯ ЕКОЛОГІЇ ВИГОТОВИЛИ ЛЕПБУК НА ТЕМУ: “РЕЧОВИНИ, ЩО ЗАБРУДНЮЮТЬ ГРУНТИ”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В РАМКАХ АКЦІЇ “КВІТУЧА ШКОЛА” ВИСАДИЛИ ТРОЯНДУ НА ШКІЛЬНОМУ ПОДВІР’Ї.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВИСТАВЦІ ДОМАШНІХ УЛЮБЛЕНЦІВ. БУЛИ ПРЕДСТАВЛЕНІ: РАВЛИКИ ТА ПЕСИКИ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08.05.2019 року учні 5-Б класу разом з заступником  з НВР Уманець Т.О та класним керівником Дмитрієвою А.І.  відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Під час екскурсії учні ознайомилися з важливими подіями війни, слухали про подвиги бійців.
    Усю діяльність Меморіального комплексу спрямовано на те, щоб допомогти людям зрозуміти витоки трагедій, які несуть війни, показати шляхи їх відвернення, розкрити історичну правду . Показати подвиг українського народу в боротьбі проти нацизму, сприяти патріотичному вихованню громадян, зокрема молоді.

     Екскурсія залишила глибокий слід в серцях п’ятикласників.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також 8 травня  провели незабутню екскурсію до Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України міста Києва. Ботанічний сад входить до природно-заповідного фонду України і є об’єктом комплексної охорони, належить до земель природного та історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави. Одним із головних завдань ботанічного саду є проведення досліджень у галузі охорони природи, створення бази для збереження генофонду рослин і всього біологічного різноманіття, а також просвітницька діяльність з питань екології та використання рослин. За різноманітністю колекцій живих рослин, масштабами території, рівнем наукових досліджень, займає одне з провідних місць серед найбільших ботанічних садів Європи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 травня екскурсія до весняного парку: “Улюблені куточки природи”.

     У кожного з нас — своя улюблена пора року. Хтось полюбляє тепле сонячне літо, іншому до вподоби сніжна зима, золота осінь. Але є одна особлива пора року — весна. Коли весь довколишній світ оживає і зодягається в зелені шати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 травня відбулася зустріч з шкільним офіцером поліції Занюк Лідією Борисівною, в рамках профілактичних бесід. Велась бесіда на тему: “Вчинки. Відповідальність. Наслідки”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28 травня екскурсія до центру міста: “Секретний Київ”.

Кожен день ми ходимо вулицями нашої столиці, не бачачи нічого незвичайного. Але варто уважніше придивитися, і Ви здивуєтеся, скільки раніше приховувалося від Вашого погляду. Секретні фундаменти і невідомі під’їзди, таємні дворики і дивовижні храми, а також незвичайні і рідкісні мешканці центру міста – ворони, їжачки, коти…  Не кожен киянин може похвалитися своїми знаннями про секрети нашого міста. Після відвідування цієї екскурсії по Києву місто для нас заграло по-новому!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 травня екскурсія до бібліотеки ім.П.М. Буйка.

Привити любов до книги, інтерес до читання – це головне завдання бібліотеки в наш комп‘ютерний час.

Бібліотекар провела годину спілкування під назвою “Хто багато читає,

той багато знає”.  В бібліотеці також ми приймали активну участь в цікавих конкурсах, іграх.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31 травня для  учнів пролунав «останній дзвінок» завершився навчальний рік. Це день важливий для кожного з нас, цей день має своє значення. Для дітей – це нова валіза знань за плечима, для вчителів – гордість за виховання майбутнього покоління, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пам’ятка з безпечної поведінки для учнів та батьків під час літніх канікул

   Ось і розпочались літні канікули. Не буде домашніх завдань. З’явиться багато вільного часу. Кожен планує по-різному провести літній відпочинок. Екскурсії, розваги, веселі і радісні друзі…
    Бажаємо усім учням гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!
    Закликаємо учнів та батьків завжди пам`ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.
 1. Пам’ятайте і виконуйте правила дорожнього руху.
 2. Не грайтесь поблизу доріг.
 3. На зупинці не стійте близько біля дороги.
 4. Дотримуйтесь правил посадки в транспортні засоби.
 5. Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.
 6. Перебуваючи на відпочинку в лісі або парковій зоні, пам’ятайте про правила безпечної поведінки.
 7. Будьте особливо уважні біля водоймищ. Знайте: з водою не жартують!
 8. Не беріть у руки вибухонебезпечні предмети, у випадку їх виявлення, повідомте дорослих.
 9. Не використовуй піротехнічні засоби – це небезпечно!
 10. Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, повідомте дорослих.
 11. Не розпалюйте вогнища.
 12. Не влаштовуйте ігри біля залізничного полотна, на будівельних майданчиках та біля них.
 13. Обережно користуйтесь побутовими газовими та електричними приладами.
 14. Не відходьте далеко від будинку.
 15. Не впускайте в квартиру незнайомих людей.
 16. Не грайтеся з бродячими тваринами.
 17. Мийте руки після ігор перед їжею.
 18. Для прогулянки вдягайся зручно, а коли прохолодно – тепло, щоб не застудитися.
Гарного вам відпочинку!
 
 

Техніка безпеки на літніх канікулах

1. Правила дорожнього руху:

 • ходити тільки по правiй сторонi тротуару;
 • дорогу переходити не поспiшаючи;
 • не можна переходити дорогу навскіс;
 • переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини зупинитися i подивитися направо;
 • якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;
 • якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

2. Правила електробезпеки:

 • Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;
 • категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;
 • не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під напругою;
 • Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

3. Вибухонебезпечні предмети:

 • до виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;
 • забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;
 • не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;
 • виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в області.

4. Правила протипожежної безпеки:

 • Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;
 • гра з вогнем — одна з причин пожежi;
 • дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в турпоходi.

5. Правила поведiнки на водi:

 • Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—250 С i води — не менш, нiж 18—200С;
 • купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;
 • забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;
 • не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;
 • грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;
 • не забруднюйте воду та берег;
 • не подавайте хибних сигналiв тривоги;
 • не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.

6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях):

 • Завжди прагнiть бути культурною людиною;
 • поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;
 • поважайте старших, не будьте грубим;
 • не гуляйте пiзнiше 21 години;
 • не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;
 • бiльше читайте художньої лiтератури.

7. Категорично забороняється:

 • ходити на територiї новобудов;
 • купатися без догляду дорослих;
 • розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;
 • їздити на велосипедi на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

8. Суворо дотримуйтесь правил:

 • дорожнього руху;
 • користування газовими, електричними приладами;
 • поведiнки дiтей на водi;
 • користування пасажирським лiфтом;
 • протипожежної безпеки.

Гарного вам відпочинку!